Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Materace bonellowe

Zastanawiasz się, jaki rodzaj materaca do spania wybrać? W ofercie sklepu Trada znajdziesz tradycyjny typ produktu, jakim jest materac bonellowy. Kiedyś umieszczany był w tapczanach i wersalkach. Dziś wybierają go zwolennicy elastycznego podłoża do spania, które gwarantuje przyjemną miękkość i wygodny sen. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto postawić na materac typu bonell!

Materace bonellowe – charakterystyka

To szczególny rodzaj materacy sprężynowych. Ich nazwa pochodzi od rodzaju wypełnienia – metalowych sprężyn nazywanych bonellami. Mają one charakterystyczny kształt klepsydry. Przymocowywane są od góry i od dołu do specjalnej bazy, którą stanowi mocniejszy i sztywniejszy od nich drut. Dzięki temu otrzymują pożądane wygięcia. Rozmiar oraz tworzywo bonelli (również wysokogatunkowy, hartowany drut), z którego są wykonane i połączone w jedną, spójną strukturę, odpowiadają za wygodę i komfort podczas leżenia.

Bonellowa konstrukcja materaca cechuje się wysoką elastycznością powierzchniową. Dzięki klepsydrowym sprężynom materac jest odporny na duże obciążenia i niezwykle wytrzymały. Nie zapada się nawet w miejscach dużego ucisku. Co więcej, im większa ilość sprężyn bonellowych, tym większe pole podparcia materaca. Jeśli więc poszukujesz wytrzymałego produktu w dobrej cenie, z pewnością technologia bonell przypadnie Ci do gustu!

Materace bonellowe – rodzaje

Wśród materacy bonellowych znajdziesz ich różne modele. Często są to podłoża łączące odmienne technologie, np. materace sprężynowo-piankowe, w których sprężyna bonell jest obustronnie obłożona piankami. Gwarantuje to wysoką elastyczność powierzchniową materaca oraz odpowiednią izolację termiczną i cyrkulację powietrza.

W ofercie znajdziesz też materace sprężynowo-kokosowe, gdzie połączenie bonelli z matą kokosową zapewnia prawidłową wentylację, znaczny poziom twardości materaca oraz niezwykle elastyczną powierzchnię.

Poznaj dokładnie szczegóły naszej oferty i wybierz materac z technologią bonell dopasowany do Twoich potrzeb!